Все про енергоефективність в Україні

Україна щорічно споживає близько 92 млн тон нафтового еквіваленту енергії (тне) та має одну з найбільш енергоємних та енергозалежних економік в світі. Наш показник енергоємності ВВП втричі вище ніж у більшості країн Європи. А підвищення енергоефективності є необхідним для стабілізації економіки.

A
B
C
D
E
F
G
+
+

Енергоефективність в Україні

Постачання енергії, в першу чергу, відбувається за рахунок невідновлюваних джерел, більшість яких сконцентровані в декількох географічних зонах. Це робить глобальну енергетичну систему вразливою до короткострокових шоків (наприклад, конфлікти в країнах постачальниках енергоресурсів), але навіть ще більше в довгостроковій перспективі через можливий дисбаланс попиту та пропозиції. Тому Міжнародне Енергетичне Агентство вважає, що енергоефективність – «критично важливий інструмент для зменшення тиску на систему постачання енергоресурсів».

Крім того, очевидні негативні екологічні наслідки від збільшення споживання енергії. На думку багатьох експертів енергоефективність є не тільки одним з найефективніших, але й одним з найдешевших засобів зменшення викидів парникових газів, а отже збереження довкілля, підвищення здоров’я та якості життя людей.

Більш ощадливе енергоспоживання напряму або опосередковано сприятиме досягненню більшості цілей сталого розвитку ООН до 2030 року, зобов’язання щодо досягнення яких в тому числі взяла на себе Україна.

Україна щорічно споживає близько 92 млн тон нафтового еквіваленту енергії (тне) та має одну з найбільш енергоємних та енергозалежних економік в світі. Значний обсяг енергоресурсів є імпортованим – третина первинної енергії імпортується, крім того вони неефективно використовуються, що в цілому загрожує національним інтересам та національній безпеці країни. Якщо українська економіка мала б енергоємність на середньосвітовому рівні це дозволило б скоротити споживання енергії приблизно на 50 млн тне.

Отже, підвищення енергоефективності є необхідним елементом для зростання енергонезалежності країни та скорочення енергоємності економіки. Наразі, показник енергоємності ВВП за паритетом купівельної спроможності в України втричі вище ніж у більшості країн Європи.

Енергоефективність, насамперед, означає раціональне та ощадливе використання енергетичних ресурсів, досягнення економічно доцільної ефективності використання існуючих паливно-енергетичних ресурсів при дійсному рівні розвитку техніки та технології, дотриманням відповідних параметрів мікроклімату та екологічних вимог щодо охорони навколишнього середовища.

Енергоефективність у побуті

img

Бути енергоефективним – просто та комфортно. Ми підготували кілька порад, які допоможуть вам не тільки зберегти природні ресурси, а й заощадити на комунальних платежах.

Докладнiше

Реформа з енергоефективності

img

Чому Україні необхідна реформа енергоефективності? Як вона вплине на підприємства та населення? Яким чином відбуватимуться зміни? Покроково розповідаємо все, що вам потрібно знати про реформу ЕЕ.

Докладнiше

Енергоефективність у будівлях

img

Що включає у себе енергетична ефективність будівель? Як проходить термомодернізація та які складові успіху її реалізації?

Докладнiше

Промисловість

img

Навіщо компаніям бути енергоефективними? Щоб зменшити витрати та підвищити прибутки. Адже «енергоефективні компанії» дорівнює «конкурентний бізнес». Читайте про те, як підвищити енергоефективність промислових підприємств в Україні.

Докладнiше