Енергоефективність у побуті

Бути енергоефективним – просто та комфортно. Ми підготували кілька порад, які допоможуть вам не тільки зберегти природні ресурси, а й заощадити на комунальних платежах.

img

Заощаджуйте воду


 1. Вимикайте воду під час гоління, чищення зубів, чистки овочів та фруктів тощо. 5 хвилин щодня - понад 2000 літрів на місяць.
 2. Перекривайте кран, якщо ви залишаєте приміщення на довгий час, для уникнення втрат води та аварійних ситуацій. Одна втрачена капля в секунду - понад 18 літрів води на день.
 3. Користуйтеся змішувачем у вигляді ручки замість двох кранів. Встановивши комфортну температуру, вмикайте та вимикайте кран лише одним рухом, не витрачаючи марно воду та час.
 4. Якщо приймати душ замість ванної, то можна значно зменшити витрати води. За 10 хвилин душу в середньому витрачається 75-120 літрів води, тоді як за прийом ванної - понад 160 літрів.

Економте тепло та газ 1. Температура у житлових приміщеннях має бути на більше 21°C. Приміщення, якими користуються мало, а також спальня (вдень) можуть бути прохолоднішими (16-17°C). Зниження температури на 1°C заощаджує 7-8% енергії.
 2. Встановлюйте індивідуальні лічильники для відстежування споживання тепла та його регулювання відповідно до погодних умов.
 3. Вимикайте опалювальні прилади, якщо приміщення не використовується.
 4. Не закривайте радіатори меблями, шторами чи декоративними панелями — вони перешкоджають теплопередачі.
 5. Установка термостатичного вентелю допоможе досягти комфортної температури та зекономить кошти. Встановлення вищого рівня температури не дає швидкого нагрівання приміщення, а призводить до перегріву та втрат енергії.
 6. Ущільнюйте вікна та двері для усунення протягів.

Заощаджуйте електроенергію


 1. Використовуйте світлодіодні (LED) енергозберігаючі лампочки. Вони економніші за звичайні, а 30 разів та служать у 25-30 разів довше, а також виробляються без використання шкідливих речовин.
 2. Вимикайте штекер з розетки, якщо не користуєтеся приладом. вимкнення живлення допоможе заощадити електроенергію та уникнути впливу перепадів напруги на прилади. Залишаючи прилади в режимі очікування ви витрачаєте від 37 до 780 грн на рік.
 3. Розігрівання / приготування їжі в мікрохвильовій печі протягом 5 хвилин щодня може коштувати вам близько 40 гривень на рік. А годинник на мікрохвильовій печі, який постійне працюватиме протягом року, може спожити електроенергії на понад 70 грн.
 4. Побутові прилади з маркуванням "А" чи "А+" споживають на 30-50% менше електроенергії.
 5. Не заряджайте телефон або інші прилади довше ніж необхідно для їх повної зарядки. Таким чином використовується зайва енергія та зменшується строк служби акумулятора.

Правильне провітрювання

Регулярний обмін повітря забезпечує комфортний та здоровий клімат в приміщенні, запобігає утворенню пошкоджень від вологості та плісняви.

 1. Провітрюйте регулярно.
 2. На час провітрювання вимкніть опалення, відчиніть вікна та двері на 10 хвилин. Влаштовуйте таке "шокове" провітрювання, не лишайте надовго прочинені вікна. 
 3. Найефективніший обмін повітря забезпечує наскрізне провітрювання через відчинені вікна протилежних фасадів та міжкімнатні двері.
 4. Відразу після приготування їжі, приймання ванни або душу, вивітрюйте вологу.
 5. Тривале провітрювання через причинені вікна дуже охолоджує приміщення та спричиняє високе споживання енергії.