Енергоефективний район: на Сихові проведено енергоаудити у 12 будинках

У рамках проектуЕнергоефективний район Львова, який реалізується в Україні Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини та у співпраці із Львівською міською радою, було проведено енергоаудит для 12 ОСББ на Сихові. Мешканці багатоповерхівок отримали рекомендації щодо модернізації будинків, впровадження яких дозволять зменшити витрати тепла та економити на комунальних послугах понад 50%. Ці будинки є частиною майбутнього зразкового енергоефективного району.

Основна мета проекту "Енергоефективні райони Львова" - зменшити потребу в житлово-комунальних субсидіях та підвищити комфорт будинків. До участі у ньому було відібрано 12 будинків. Протягом кількох останніх місяців для них було проведено енергетичні аудити. ОСББ, які є учасниками проєкту, отримали результати аудиту та рекомендації фахівців щодо енергоефективних заходів для зменшення витрат на енергоресурси. 

Ці результати фахівці презентують мешканцям ОСББ на Загальних зборах. Наразі співвласники чотирьох ОСББ вже проголосували за те, щоб прийняти рекомендації до уваги та провести модернізацію своїх помешкань. За підрахунками енергоаудиторів, проведені заходи дозволять економити понад 50% витрат на комунальні послуги. 

Серед основних заходів, які допоможуть модернізувати будинки на Сихові та підвищити їхній клас енергоефективності – утеплення стін сертифікованими енергоефективними вогнетривкими матеріалами, заміна старих вікон на нові, встановлення за підтримки Львівської міської ради та ЄБРР модульних теплових пунктів та модернізація й утеплення внутрішньобудинкових мереж. 

Наступний крок для будинків-учасників проєкту – це подача заявки від ОСББ до Фонду енергоефективності для участі в Програмі «Енергодім». Завдяки державній програмі співвласники ОСББ зможуть отримати 70% компенсації на комплексну термомодернізацію будинку. Фінансову та консультаційну допомогу цим будинкам також надає Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Львівська міська рада. Частину коштів співвласники ОСББ будуть виплачувати самостійно. 

Далі у співпраці зі співвласниками будинків буде розроблено проектно-кошторисну документацію для проведення подальшої реалізації необхідних енергоефективних заходів. В ОСББ очікують не лише зменшення витрат в результаті модернізації, а й створення комфортних умов проживання у багатоповерхівках. 

«У нас зараз дуже великі витрати тепла через старі вікна, на сходових клітках та у підвалах, і цокольних приміщеннях. Система опалення у будинку розбалансована. Зараз у одних квартирах дуже тепло, а у інших – холодно. Завдяки програмі ми хочемо утеплити наш фасад, модернізувати систему опалення, утеплити труби опалення та гарячої води, поставити балансо-регулюючі клапани для того, щоб збалансувати усю систему опалення. За попередніми розрахунками це дасть можливість зекономити понад 50% витрат а також – значно покращити умови проживання. Спільне рішення взяти участь в проекті та подати документи для участі в програмі «Енергодім» – це заслуга усього будинку» — голова ОСББ «Наш дім Драгана, 8» Орися Шмега.