Як забезпечити комфорт та вдвічі зменшити суму в квитанції

img

Будівля

ОСББ «МОТОР»

Адреса

м. Київ, вул. Підвисоцького, 3-А

Опалювальна площа

2434м2

Фактичне споживання теплових ресурсів

297.2кВт*год/м2

Бюджет проєкту

грн

Строк виконання проєкту

місяців

Економія теплових ресурсів після реалізації проєкту

Проблема

Як і в більшості «хрущовок», системи комунікацій будинку за адресою вул. Підвисоцького, 3-А (рік побудови 1965) перебували у вкрай зношеному стані.

Низький ККД старого теплообмінника призводив до того, що мешканці не отримували гаряче водопостачання належної якості, а жителі останнього поверху часто нарікали на холод взимку та спеку влітку.

Ідея

Мешканці будинку вирішили створити ОСББ, правління якого очолила Вікторія Погорєлова
 

«Наш шлях до енергоефективності розпочався понад 20 років тому. На український ринок вийшла датська компанія, що шукала собі партнерів для термомодернізації багатоквартирного будинку. Ми подали заявку, й нашу п'ятиповерхівку обрали для участі в проєкті. Термомодернізація розпочалася у нас із встановлення лічильників тепла», - згадує Вікторія Погорєлова.

Що було зроблено

Наступним етапом стало встановлення індивідуального теплового пункту (ІТП) з погодозалежним регулюванням. Це був один із перших таких теплових пунктів, який був встановлений у багатоквартирних будинках.

Також був замінений старий трубчастий теплообмінник, який готував гарячу воду на будинок, на новий, компактний.

Загалом, протягом 1998–2018 рр. покроково було виконано: 

  •  модернізація системи опалення та ГВП (гарячого водопостачання);
  •  реконструкція огороджувальних та несучо-огороджувальних конструкцій (фасади, вікна, перекриття горища);
  • заміна старої системи освітлення на сучасну (лампи розжарювання – на світлодіодні).

Результат

У результаті запроваджених заходів із термомодернізації будівлі, споживання теплової та електроенергії скоротилось майже вдвічі (з 597 332 кВт*год (до 2015 року) до 355 481 кВт*год у 2018 році). Викиди СО2 знизилися до 156 т, порівняно з 262 т (до 2015 року).

«Для мене будинок, на базі якого створено ОСББ, від будинку, в якому ОСББ немає, відрізняється запахом. В такому домі всі мешканці відчувають себе співвласниками цього багатоквартирного будинку. Починаючи з прибудинкової території, заходячи в під'їзд, ти відчуваєш, що ти – вдома. Де пахне борщем, пампушками, холодцем, у під’їздах висять картини дітей, ростуть квіти. І де дійсно безпечно і комфортно проживати!», - Вікторія Погорєлова.

Споживання теплових ресурсів після модернізації

121.4кВт*год/м2

img

Реформа з енергоефективності

5 законів, які змінять наше життя на краще

Докладніше