Як на Житомирщині модернізували дитячий садок та заощадили витрати на 57%

img

Будівля

Навчальний заклад №63 «Вербиченька»

Адреса

м. Житомир

Опалювальна площа

м2

Фактичне споживання теплових ресурсів

кВт*год/м2

Бюджет проєкту

грн

Строк виконання проєкту

місяців

Економія теплових ресурсів після реалізації проєкту

Проблема

Як і більшість будівель громадської сфери України, дошкільний навчальний заклад на Житомирщині, перебував у вкрай застарілому стані. Батьки нарікали, що діти часто хворіють. А керівництво дитсадка ледве «зводило бюджет», щоб сплачувати за спожите тепло.

Ідея

На базі реформи енергоефективності, яку почали впроваджувати в Україні, за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), керівництво дитячого садку вирішило провести комплексну термомодернізацію з використанням новітніх технологій та європейських стандартів.

Що було зроблено

До реалізації проєкту підійшли комплексно. Для регулювання загальної температури будинку було утеплено весь периметр будівлі — підвал, горище, стіни. Встановлено індивідуальний тепловий пункт із системою автоматичного регулювання подачі тепла, замінено вікна на енергоефективні. 

Встановлено геліосистему для забезпечення дитячого садка гарячою водою в неопалювальний період. Також впроваджено систему енергоменеджменту, зокрема, здійснюється щоденний моніторинг споживання енергоресурсів.

Результат

Вартість комплексної термореновації будівлі ДНЗ №63 «Вербиченька», що тривала менше року, становить 3,6 млн грн. Заощадження теплової енергії – близько 57%. Проєкт має позитивний екологічний ефект, що полягає у зниженні рівня викидів CО2 в атмосферу на 22,85 тонн щороку. 

«Проводячи комплексну термомодернізацію, ми економимо кошти, змінюємо свідомість споживання енергії серед громадян та можемо спрямовувати заощаджений ресурс у розвиткові напрямки», – зазначив МММММ (з 11:10, чоловік, ролик video_qoutes).


«Знаю цей садочок ще з 2003 року, моя старша дитина його також відвідувала. Можу сказати, що після модернізації ми відчуваємо доволі позитивні зміни: після реновації влітку в садочку стало прохолодніше, а взимку тепліше; діти почали менше хворіти, ми не звертаємося до влади з проханням включити для садочка тепло раніше встановлених термінів», – додала (з11:15, жінка, ролик video_qoutes).


Як розповіла завідуюча дитсадка Віленіна Ганношина, у жовтні 2015 року інспектор Ольга Фреймут вручила ДНЗ №63 срібну нагороду за чистоту, умови перебування малюків, благоустрій, харчування та ряд інших показників. 

«Перевірка була більш ніж неочікуваною. Інспектор обійшла всі групи, всі спальні, санвузли, харчоблок, перевірила якість освітлення та теплозбереження. Обійшла територію, оцінювала благоустрій. Уся перевірка зайняла у Ольги близько двох годин», - розповіла Віленіна Ганношина.


img

Реформа з енергоефективності

5 законів, які змінять наше життя на краще

Докладніше