Німецько-українське комунальне партнерство в дії

img

Будівля

Адреса

Опалювальна площа

м2

Фактичне споживання теплових ресурсів

кВт*год/м2

Бюджет проєкту

грн

Строк виконання проєкту

місяців

Економія теплових ресурсів після реалізації проєкту

Проблема

З початком війни, Росія розпочала і продовжує постійно обстрілювати енергетичну інфраструктуру України. Кожна така атака загрожує цивільному населенню втратою основних умов життя - тепла та води. Українські водоканали потребували негайної підтримки у вигляді резервних генераторів та обладнання, необхідного для швидкого ремонту критичної інфраструктури. 

Ідея

З 2019 року успішно працює Міжнародна платформа для зміцнення партнерства комунальних підприємств у водному господарстві між німецькими та українськими компаніями. Робота партнерства була сфокусована на створенні планів розвитку підприємств, практичних консультаціях щодо покращення системи водопостачання та водовідведення у містах, а також зміцнення інституційної спроможності українських партнерів.  

Зокрема, це партнерство між компанією з водовідведення міста Дрезден (Stadtentwässerung Dresden) та Львівводоканалом, Тернопільводоканалом і Надвірнаводоканалом. Фокус роботи партнерств полягав у створенні планів розвитку підприємств, практичних консультаціях щодо покращення системи водопостачання та водовідведення у містах, а також зміцнення інституційної спроможності українських партнерів.

Але, щоб допомогти українським водоканалам пережити ракетні атаки, необхідно було швидко змінити формат співпраці.

Що було зроблено

Після перших ракетних обстрілів Львівводоканал надіслав партнеру з Дрездена терміновий запит на допомогу - місту були потрібні генератори для підтримки безперебійного водопостачання на випадок аварійного відключення електропостачання. На початку березня необхідні генератори за підтримки GIZ прибули до Львівводоканалу. Генератори виконали свою роботу під час наступних ракетних обстрілів. За їх допомоги подавалася вода і для гасіння пожежі у місці влучання ракети у Львові у квітні 2022 року. 

Вбачаючи необхідність подальшої підтримки української водної інфраструктури з початку 2022 року Уряд Німеччини виділив додаткові кошти.




 Були створені нові німецько-українські партнерства солідарності, піоритетом яких стала закупівля необхідного технічного обладнання, а також співпраця з наданням технічної підтримки процесам реконструкції зруйнованої інфраструктури в містах-партнерах. 


Результат

Так, Львівводоканал, Тернопільводоканал та Надвірнаводоканал отримали допомогу у вигляді генераторів, обладнання для ремонту та спецодяг від Stadtentwässerung Dresden. Чернівціводоканал отримали необхідне ремонтне обладнання для водопроводу від MVV Netze (місто Майнгайм). Чернігівводоканал у співпраці з OOWV отримав насосне обладнання для заміни, який був знищений під час тимчасової російської окупації міста. Також Сумиводоканал отримали сучасне обладнання з телеінспекції каналізаційних труб  від OOWVТакож планується поставка лабораторного обладнання для роботи зі стічними водами на кінець березня 2023 року. 

Крім того, Київводокал та Hamburgwasser розробляють спільний пілотний проєкт з альтернативного способу підготовки питної води. Внаслідок війни в Україні майже зруйновано виробництво засобів для очищення води, тому актуальність та важливість цього проєкту важко перебільшити. 

Підтримка німецького Уряду для розвитку партнерств солідарності та є вкрай важливоюим для українських водоканалів: як для покриття нагальних потреб для забезпечення водопостачання у містах України, так і, особливо, для майбутньої відбудови і модернізації водного господарства країни. 

img

Реформа з енергоефективності

5 законів, які змінять наше життя на краще

Докладніше