Енергоефективна реновація старої будівлі школи: скорочення споживання теплової енергії вдвічі

img

Будівля

загальноосвітній навчальний заклад №11, стара будівля

Адреса

м. Чернігів

Опалювальна площа

1 151,24м2

Фактичне споживання теплових ресурсів

308,81кВт*год/м2

Бюджет проєкту

грн

Строк виконання проєкту

місяців

Економія теплових ресурсів після реалізації проєкту

Проблема

Будівля загальноосвітнього навчального закладу була зведена ще у 1932 році. Загальна опалювана площа – 1 151,24 м2, питоме споживання теплової енергії становило орієнтовно 308,81 кВТ*год/рік (2010–2012 рр.). Будівля мала значні тепловтрати крізь стіни, вікна, підвал, дах та вентиляцію. Температурний режим був нестабільним.


Перебування персоналу та дітей у школі в холодний період року було справжнім випробуванням: у приміщенні ніхто не знімав верхнього одягу, діти часто хворіли на ГРЗ, увагу на навчанні втримати було дуже складно.

Щорічно витрати на оплату опалення зростали, а виплати з місцевих бюджетів на інфраструктурні та соціальні видатки обмежувалися, що уповільнювало розвиток територіальної громади в цілому.

Посилило проблему ще й стрімке здорожчання теплопостачання.

Ідея

Враховуючи фінансовий тиск з одного боку і відсутність комфортних умов для перебування у школі взимку з іншого - було вирішено:

  • провести термомодернізацію будівлі за європейськими стандартами;
  • розробити комплексну програму утеплення фасаду, цокольної частини та покрівлі та підвалу будівлі. 

До фінансування проєкту залучити: Чернігівську міську раду, Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через проєкт «Енергоефективність у будівлях», що впроваджувався GIZ.

Що було зроблено

Для досягнення максимального ефекту термомодернізації школи, у ході виконання проєкту, було використано комплексний підхід. Утеплені були не лише фасад і вікна, а також підвал і горище. Це дозволило повністю регулювати загальну температуру приміщення та мінімізувати тепловтрати.

Реалізовані заходи
Результат

Завдяки енергоефективній реновації використання теплової енергії скоротилося на 46,6% (165, 68 МВт*год/рік), вартість спожитої теплової енергії скоротилася на 48,21% (151,92 тис. грн/рік).

Екологічний ефект: зниження емісії СО2 на 43,28 тонн/рік.

Соціальний ефект: 

  • поліпшення комфорту перебування дітей і персоналу; 
  • зменшення кількості ГРЗ в учнів; популяризація впровадження енергозбережних заходів; 
  • формування ощадливого ставлення до використання енергії у школярів, працівників закладу, відвідувачів та місцевої громади.До реновації
    Піся реновації

Споживання теплових ресурсів після модернізації

165кВт*год/м2

img

Реформа з енергоефективності

5 законів, які змінять наше життя на краще

Докладніше