ВР прийняла закон, який дає старт комплексній термомодернізації будівель

Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт, який створює умови для комплексної термомодернізації будівель в Україні. Йдеться про суттєве спрощення процесу впровадження енергоефективних заходів у житлових та громадських будівлях та співпраці з Фондом енергоефективності.

img

Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Завдяки поширенню проєктів термомодернізації Україна зможе швидше досягти енергетичної безпеки та економічного розвитку після перемоги. Термомодернізація існуючих та будівництво нових, сучасних та енергоефективних будівель — це інструменти, які дозволять декарбонізувати національний фонд будівель України. Для цього нам необхідно забезпечувати високий рівень вимог до енергоефективності, робити проєкти з термомодернізації повсюдними, а інструменти державної підтримки — зручнішими. Саме на це спрямований прийнятий законопроєкт», — зазначив Олексій Чернишов.

Документ передбачає:

  • впровадження систем енергетичного менеджменту в будівлях державного сектору;
  • запровадження комплексного підходу щодо формування політики у сфері енергетичної ефективності будівель за рахунок стратегії термомодернізації будівель в Україні та створення національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель;
  • можливість поетапного фінансування Фондом енергоефективності проєктів термомодернізації, що дозволить співвласникам багатоповерхівок впроваджувати енергоефективні заходи покроково;
  • можливість залучення Фонду до відбудови пошкоджених та зруйнованих будівель;
  • включення у грантові виплати Фонду енергоефективності частки супутніх з енергоефективними заходами робіт, які є необхідною та невід’ємною частиною реалізації проєкту термомодернізації та інше.

Зазначимо, що законопроєкт, розроблений Мінрегіоном спільно з міжнародними партнерами, народними депутатами та експертами, вносить зміни до Законів України «Про енергетичну ефективність будівель», «Про Фонд енергоефективності» та деякі інші Закони, які регулюють сферу енергетичної ефективності будівель з урахуванням вимог та кращого досвіду країн Європейського Союзу.