Європейський тиждень сталої енергії

Представники Представництва Європейського союзу в Україні та заступник Міністра розвитку громад і територій України відкрили 12-й Європейський тиждень сталої енергії в Україні.

Дата події 02 жовтня - 29 жовтня
Місце проведення Місто Тернопіль

«Україна стабільно підтримує Європейський зелений курс та є активним організатором Європейського тижня сталої енергії. Цьогорічний тиждень – вже 12-й за рахунком, і відкриваємо його ми у гостинному місті Тернополі. Ми заохочуємо українську владу, муніципалітети, приватний сектор, громадянське суспільство та споживачів пропагувати ініціативи з енергозбереження та використання відновлюваних джерел енергії. Все це допоможе Україні на її шляху до переходу на «зелений» курс та у «зеленому» відновленні після пандемії», – прокоментувала керівниця відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні Клое Алліо.

Однією із ключових подій відкриття EUSEW2021 стане відвідання його учасниками об’єктів, де впроваджені енергоефективні заходи: Асоціації власників житлових будинків, яку фінансує Фонд енергоефективності за підтримки ЄС; термомодернізованої школи у м. Чортків (за підтримки Північної екологічної фінансової корпорації NEFCO та фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P Fund) і котельні у м. Тернопіль, модернізованої за підтримки ЄБРР та фонду E5P.

«Масштаб кліматичних викликів мотивує керівництво країни на національному та місцевому рівнях об’єднуватись. Добровільна співпраця між сторонами та Європейським союзом на всіх рівнях вже зараз дає свій плід: завдяки енергоефективним оселям громадяни роблять свій внесок у боротьбу з кліматичними змінами та менше платять, а бізнес – стає екологічнішим та привабливішим для інвестицій», – прокоментував Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський.

У Тернополі будуть проведені кілька семінарів на теми змін клімату, енергоефективності та декарбонізації. У них візьмуть участь мери-члени асоціації «Енергоефективні міста України», представники міської влади, Асоціації власників житлових будинків та представники ЄС.

Для містян та гостей Тернополя організатори проведуть низку заходів.  

Європейський тиждень сталої енергії триватиме з 2 до 29 жовтня 2021 року. До цієї ініціативи Представництва Європейського союзу активно долучаються міста-підписанти Угоди мерів щодо клімату та енергії. 14 міст з усієї України планують провести Дні енергії в жовтні з метою популяризації серед населення енергоощадного, більш енергоефективного та екологічного способу життя й ведення господарства.

За додатковою інформацією, будь ласка, звертайтесь до медіа експерта Проєкту ЄС «Українцям – про ЄС» Олексія Гордєєва,+38 096 951 91 28, [email protected].

Майбутні події

Всі події
Всі події