Презентація опитування “Зміна клімату та кліматична адаптація”

Українська кліматична мережа – найбільша в Україні коаліція екологічних громадських організацій – провела всеукраїнське соціологічне опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація». Опитування проводилося протягом серпня–жовтня 2020 року та охопило всю територію України. Запрошуємо представників органів місцевого самоврядування, департаментів і управлінь екології, інститути розвитку міст, менеджерів ОТГ, екологічні громадські організації відвідати презентацію брошури з результатами проведеного опитування та дізнатися про практичне використання отриманих даних у вашій роботі.

Дата події 06 грудня
Місце проведення Онлайн через Facebook Live

Проблема зміни клімату – одна із ключових для сучасного суспільства, яка впливає на його безпеку. За оцінками Міжурядової групи експертів з питань зміни клімату ООН, приземна температура повітря на планеті зростає з 1970 року швидше, ніж будь-коли в останні дві тисячі років. При цьому останнє десятиріччя виявилось найтеплішим за 170 років.
В Україні в останні 20 років зміна середньої за рік температури повітря в країні втричі перевищувала швидкість зміни глобальної температури. Останнє десятиріччя виявились найтеплішими за весь період інструментальних спостережень за погодою. Внаслідок цього в Україні суттєво змінився температурний режим, режим зволоження, вітру, збільшилась повторюваність та інтенсивність небезпечних явищ погоди. Проте ці зміни не були однаковими на території країни і мали певні регіональні особливості.

Програма презентації:
14:00 Оксана Мар’юк, голова Української кліматичної мережі. Мета та методологія проведеного опитування, огляд регіональних та гендерних особливостей.
14:10 Оксана Алієва, координаторка програми "Зміна клімату та енергетична політика" Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна. Важливість врахування думки різних верств населення при формуванні кліматичної політики. Кліматична і гендерна справедливість.
14:20 Віра Балабух, завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, кандидатка географічних наук, старша наукова співробітниця. Аналіз результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація».
14:30 Антоніна Платонова, головна спеціалістка Відділу політики адаптації до зміни клімату та кліматичної звітності. Національна стратегія екологічної безпеки та адаптації до зміни клімату до 2030 року: локальний вимір планування.
14:40 Олеся Крамаренко, заступниця директора Інституту розвитку м. Запоріжжя. Практичне значення результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація» для формування планів роботи з розвитку міст.
14:50 Юрій Іванишин, заступник Солотвинського селищного голови Івано-Франківської області. Практичне значення результатів опитування «Зміна клімату та кліматична адаптація» для формування планів розвитку ОТГ.
15:00-15:30 Відповіді на питання.

Для участі у презентації з можливістю поставити питання, отримати запис заходу та електронну версію брошури з результатами опитування, просимо заповнити коротку форму реєстрації: https://forms.gle/SXqrL7SfEuRy6cSw7

Стежити за презентацією можна буде також онлайн на сторінці заходу.

Представлена публікація підготовлена за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ - Україна, Шведського агентства міжнародного розвитку (SIDA) через Шведське товариство охорони природи (SSNC), та Міжнародного фонду «Відродження» за фінансової підтримки Швеції.

Для додаткової інформації звертайтесь:
Тетяна Жавжарова, комунікаційна менеджерка Української кліматичної мережі
[email protected]
+38 (067) 35-33-966 Telegram, Viber (099) 756-18-95

Майбутні події

Всі події
Всі події