Міжнародний день енергозбереження

За ініціативи міжнародної екологічної мережі «Шкільний проект з використання ресурсів та енергії» (SPARE) 11 листопада оголошено Днем енергозбереження. Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року на міжнародній нараді координаторів SPARE, що проходила у Казахстані. А вже в листопаді 2008-го світ відзначив перший День енергозбереження.

Дата події 11 листопада
Місце проведення У багатьох містах світу в цей день проводяться тематичні конференції, виставки та акції, у навчальних закладах проходять уроки, присвячені темі енергозбереження.

Це свято отримало статус міжнародного, оскільки взяти участь у проекті виявили бажання близько 20 країн. Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку відновлюваних джерел енергії. Проблема енергозбереження набагато глибша, ніж може здатися на перший погляд. Економія енергії дозволить знизити забруднення навколишнього середовища.

Крім того, енергозбереження вигідно економічно. Заходи з економії енергоресурсів в два з половиною – три рази дешевше, ніж виробництво і доставка споживачам такої ж кількості знову отриманої енергії, отриманої з традиційних джерел. Тим більше, що найпростіші та елементарні заходи енергозбереження доступні кожному і можуть бути застосовані в повсякденному побуті. Як наголошують учасники проекту, для заощадження не потрібно якогось спеціального обладнання, оскільки це можна робити і в домашніх умовах - навіть елементарно вимикати світло, виходячи з кімнати. День енергозбереження об'єднує людей, які дбають про навколишнє середовище і, в першу чергу, власну домівку.

У міжнародний День енергозбереження в усіх країнах, де відзначається це свято, проходять заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати людей про способи енергозбереження та існуючі поновлювані джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію. У багатьох містах світу в цей день проводяться тематичні конференції, виставки та акції, у навчальних закладах проходять уроки, присвячені темі енергозбереження.

Україна має значні природні ресурси та унікальне для Європи навколишнє середовище, але водночас є однією з найбільш екологічно забруднених країн регіону та однією з країн світу, де енергія використовується найменш ефективно. Водночас, країна володіє багатими природними ресурсами та важливими міжнародними водними джерелами, а отже її промислова діяльність та споживання енергії мають значний вплив на глобальні кліматичні зміни. Зміна клімату загрожує цілісності природних систем - від коралових рифів до Арктики. ЇЇ наслідки вже відчуваються в усьому світі, і наша країна - не виключення https://wwf.ua/our_work/climate_change/climate/climate_impacts_ua/.

Щоб уникнути небезпечних кліматичних змін необхідно негайне скорочення викидів парникових газів (зокрема CO2, як одного з основних з них)

ЯК ЖЕ ЗНИЗИТИ ВИКИДИ?
Всім країнам і всім людям треба працювати за трьома основними напрямками:
Збереження енергії (збережена енергія - це енергія, що не повинна бути вироблена). Україна має великий потенціал збереження енергії. До того ж, вартість енергії продовжує зростати, тому економія енергії означає також економію грошей - і збереження планети.
Енергоефективність чи більш розумне використання енергії. Наприклад, використання обладнання зі зниженим споживанням енергії, краща теплоізоляція.
Відновлювана енергетика - отримання енергії з невичерпних джерел. Найбільш розповсюдженими є використання сонячної, вітрової, теплової енергії Землі.
Крім того здорові природні системи мають здатність поглинати та утримувати парникові гази, тож їх необхідно охороняти та відновлювати.
Ніхто не зможе зробити все, але кожен може зробити щось і якщо кожен щось робить, ми багато досягнемо разом!
Живіть екологічно, ефективно використовуйте енергетичні ресурси заради підвищення енергонезалежності та зміцнення енергобезпеки України!

Кілька коротких та простих порад з енергозбереження:

30 порад від Всесвітнього фонду дикої природи можна завантажити нижче:
Живи_стало_v_2.pdf

Майбутні події

Всі події
Всі події