Зелене Відновлення після COVID-19: Німеччина посилює співпрацю з Україною в рамках Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ)

img

Після пандемії Covid-19, Зелене Відновлення для багатьох постраждалих від кризи секторів є шансом і викликом водночас. З метою координації проєктів Міжнародної кліматичної ініціативи (ІКІ) в Україні 22 квітня відбувся перший спільний онлайн-захід за участі українських та міжнародних партнерів.

Метою події став пошук підходів до розвитку екологічних ініціатив для боротьби зі зміною клімату, обмін досвідом між партнерами, що працюють у сфері клімату в Україні, а також зміцнення співпраці в умовах пандемії.

В заході взяли участь представники ІКІ проєктів в Україні та їхні політичні партнери, представники Федерального міністерства довкілля, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (BMU) та громадських організацій, аби обмінятися інформацією про останні політичні події, пов’язані зі зміною клімату та збереженням біорізноманіття, а також, обговорити вплив «коронакризи» на поточні цілі та стратегії.

Захід відкрила надзвичайний та повноважний посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен: «Німеччина зацікавлена в економічно стабільній, демократичний та процвітаючій Україні, саме тому ми активно співпрацюємо на всіх рівнях. Починаючи з 2014 року, уряд Німеччини надав понад 1,8 млрд євро підтримки для розвитку напрямку захисту клімату. Ми вітаємо амбітні цілі Національного визначеного внеску щодо скорочення викидів СО2 на 65% до 2030 року, які Україна поставила перед собою. Такі цілі повинні підкріплюватися відповідними діями, тому ми плануємо розширити співпрацю у даному напрямі. Ми повинні знайти екологічний шлях для зеленого відновлення після пандемії. Давайте мріяти і діяти разом!»

Даний онлайн-захід організовано GIZ за дорученням уряду Німеччини з метою створення платформи для обміну між Федеральним міністерством довкілля, охорони природи та ядерної безпеки Німеччини (BMU), Секретаріатом ІKI, політичними партнерами та організаціями, що реалізують проєкти.

Бернадетт Ной, регіональна директорка GIZ в Україні, підкреслила: «Наслідки зміни клімату – величезна загроза для кожного з нас, але цей виклик водночас є нагодою для України поглибити співпрацю з Німеччиною. GIZ, як один із головних виконавців проєктів ІКІ в Україні, досягла значних успіхів разом з нашими місцевими партнерами у пом’якшенні наслідків зміни клімату та підвищенні енергоефективності, і планує надалі продовжувати плідну співпрацю».

Перший спільний воркшоп українських та німецьких партнерів став чудовою нагодою для пошуку нових партнерів, точок співпраці та синергії в підходах. Представники обох сторін сподіваються на поглиблення співпраці між країнами, яке вже триває понад десятиліття та дає чудові результати.

«Ми віримо, що наша співпраця в рамках угоди Про асоціацію з ЄС та в рамках Національної екологічної стратегії сприятиме скороченню викидів СО2, покращенню екологічної політики країни, та допоможе підвищити стандарти у всіх сферах», - наголосила Ірина Ставчук, Заступниця Міністра з питань європейської інтеграції, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Руслан Стрілець, Заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, додав: «ІТ рішення щодо інтегрованого дозволу є невід’ємною частиною цифрової трансформації, що забезпечить прозорий механізм видачі дозволів та доступ для громадськості. Всі наші спільні дії – великий успіх. Сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю з GIZ та іншими проєктами, які працюють в Україні за дорученням уряду Німеччини, адже ми націлені виключно на результат».

Окрім цього під час відкриття заходу виступила Юлія Головатюк-Унгуряну, Директорка Фонду Енергоефективності, яка повідомила, що місія Фонду полягає у підвищенні якості життя українців за рахунок зменшення вартості комунальних послуг та підвищення енергоефективності житлових будинків.

Цей захід, що зібрав стейкхолдерів та виконавців ІКІ-проєктів, став першим в своєму форматі. Але він точно не буде останнім, тому що Україна та її партнери зацікавлені в екологічному відновленні після коронакризи.