Здобутки України з енергоефеткивності представили на конференції у Словенії

img
21 вересня перший заступник Міністра розвитку громад та територій УкраїниВасиль Лозинський та директорка проєту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні»представили здобутки України у сфері енергоефективності та захисту клімату на конференції «ПРИВІТ, МАЙБУТНЄ - із Зеленою угодою до підвищення якості життя» у Словенії. 


Василь Лозинський розповів про досягнення та виклики України на шляху до енергоефективності, плани Міністерства та діяльність Фонду Енергоефективності. Відзначив підтримку проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» у реалізації Пілотного проєкту з комплексної реновації будівлі Мінрегіону (Житомирська 9) та створенні Національної бази даних енергетичних та експлуатаційних характеристик будівель. А також презентував плани щодо справедливої трансформації вугільних регіонів, яка відбуватиметься за підтримки Уряду Німеччини.

Директорка проєкту Іма Хренова-Шимкіна наголосила, що Уряд Німеччини сприяє проведенню реформ в Україні впродовж 20 років і активно підтримує Україну у прагненні бути частиною Зеленої Угоди.


Засноване у 2020 році Німецько-українське енергетичне партнерство працює у п'яти пріоритетних напрямках: відновлювана енергетика, воднева енергетика, енергоефективність, декарбонізація та справедлива трансформація вугільних регіонів.
А проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що реалізується за підтримки урядів Німеччини та Швейцарії,  активно надає технічну допомогу на всіх рівнях:
  • держаному: у підготовці реформи енергоефективності та розробці законодавства відповідно до положень Директив  2012/27/EU та 2010/31/EU;
  • муніципальному: у впровадженні муніципального енергоменеджменту та реалізацій громадами демонстраційних проєктів у сфері EE.
  • у формуванні та підвищенні кваліфікації професій, пов'язаних з енергоефективністю;
  • у розвитку енергоефективності на українських підприємствах.
Уряд Німеччини також підтримує діяльність українського Фонд енергоефективності та допомагає впроваджувати ініціативи у сфері захисту клімату: система торгівлі викидами парникових газів (СТВ) та найкращі  доступні технології  та методи управління для України (НДТМ).

Детальніше про реформу енергоефективності читайте на Платформі ЕЕ.