Запорізькі журналісти пройшли курс з енергоефективності

Завершився проєкт “Навчальна програма з енергоефективності для представників ЗМІ», у якій взяли участь члени Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України.

Проєкт складався із чотирьох вебинарів в рамках проєкту німецької урядової компанії Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Експерти поділилися з журналістами знаннями щодо стану освіти та системи кваліфікацій у сфері енергоефективності в Україні, гармонізації законодавства України в сфері енергоефективності з Директивами ЄС, успішними проєктами Енерго-Інноваційних Хабів та методами залучення рекламодавців до теми енергоефективності.

Експерт проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» GIZ GmbH Дмитро Марусич звернув увагу на Директиви ЄС, пов’язані з енергоефективністю, та міжнародні стандарти для визначення загальних методологій та параметрів. Зокрема, пан Дмитро зазначив: “Директиви в понятті Євросоюзу не є стовідсотково обов’язковими для впровадження. Це є певні рамкові пропозиції країнам ЄС, які вони можуть дотримуватись при формуванні свого власного національного законодавства. Кожна країна має обрати найкращий для себе підхід, щоб створити ринок для енергоефективних продуктів та енергоефективних послуг, сприяти безпеці енергопостачання, скороченню викидів парникових газів, пом’якшенню наслідків змін клімату.

Координаторка проєкту «Навчальна програма з енергоефективності для представників ЗМІ» Жанна Пацьора зазначила: “Наразі тема енергоефективності – набула критичного значення для кожного громадянина України і для держави в цілому. І важливим кроком для встановлення загальних рамок щодо заохочення впровадження енергоефективних заходів – є гармонізація законодавства України в сфері енергоефективності з Директивами ЄС.” 
Пані Жанна представила компонент «Професійні кваліфікації у сфері енергоефективності».
“В рамках компоненту створено п’ять навчальних курсів. Усі курси є компетентнісно-орієнтованими і створювалися у співпраці з європейськими та українськими експертами та представниками будівельних компаній та виробників енергоефективних будівельних матеріалів та обладнання, — зазначила пані Жанна, — наразі ми впроваджуємо курси для закладів професійно-технічної освіти і вже невдовзі як студенти, так і фахівці зможуть опанувати нові компетентності і професійно виконувати роботи з термомодернізації будівель.”

Координаторка Енерго-Інноваційного Хабу Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, Вікторія Гранкіна, виступила з доповіддю про впровадження енергоменеджменту в закладах вищої освіти та зазначила провідну роль енерго-інноваційних Хабів у формуванні компетенцій для «зеленого переходу». Пані Вікторія наголосила на реалізації масштабного проєкту термомодернізації Харківського національного університету: “Наш Університет став переможцем ІІ етапу Проєкту «Вища освіта України», який реалізується за підтримки Європейського інвестиційного банку та Північної екологічної фінансової корпорації. Метою реалізації Проєкту є масштабна термомодернізація будівель та інженерних систем Університету.”
Під час доповіді пані Вікторія презентувала мобільний додаток «ЕнерGo», розроблений за підтримки Харківської міської ради спільно із компанією «CHI Software». “Додаток «ЕнерGo» дозволяє проводити експрес-розрахунки класу енергоефективності житлових та громадських будівель. Всього за декілька хвилин власник будинку, управитель ОСББ чи енергоменеджер отримує інформацію, наскільки ефективно споживає енергію його будівля” — зазначила пані Вікторія.

Викладачі Дніпровського національного університету ім.О.Гончара, факультету систем та засобів масової комуннікації, кафедри реклами та зв’язків із громадськістю, Інна Сухенко та Анжела Лященко презентували навчальний модуль «Енергетичні комунікації: комунікація та ПР в енергетичній сфері»

Координаторка проєкту «Навчальні програми з енергоефективності для представників ЗМІ», директор ТОВ «МедіаПрайсЦентр» Жанна Пацьора поділилась досвідом поєднання популяризації теми енергоефективності з фінансовими надходженнями у видавництво. “Сподіваюсь, що ми зробили перший крок для знайомство з великою темою – темою Енергоефективності та важливою роботою Проєкта «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини”, — зазначила Пані Жанна.