В Україні за підтримки GIZ стартує навчальна програма з енергоефективності для ЗМІ

В Україні стартувала освітня програма з енергоефективності для представників ЗМІ. Програма реалізується в рамках проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії. Підтримку такій ініціативі надали Міністерство енергетики України, Міністерство розвитку громад та територій України, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та Національна спілка журналістів.

img

До онлайн-презентації програми долучилися понад 170 представників українських медіа. На журналістів чекав прес-брифінг із директоркою проєкту «Просування енергоефективності та імплементація Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Імою Хреновою-Шимкіною, заступницею Міністра енергетики Юлією Підкоморною, заступником Міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігорем Корховим, заступником т.в.о. голови Держенергоефективності Юрієм Шафаренко, головою Національної спілки журналістів України Сергієм Томіленко, експерткою з питань комунікацій держсектору та ЗМІ Іриною Твердовською, експертами у сфері енергоефективності та комунікації Дмитром Марусічем, Юрієм Савичем, Анатолієм Яковецем.

Спікери підкреслили, наскільки актуальною та важливою є тема енергоефективності сьогодні. За дослідженням Національної спілки журналістів, 87% українських медіа висвітлюють тематику енергетики, проте журналістам бракує доступу до профільних експертів, особливо на регіональному рівні.

«Наше спільне завдання, щоб українці були максимально обізнані і максимально захищені у своєму прагненні до енергоефективності та впровадження енергоефективних заходів», – зазначила Юлія Підкоморна.

Ігор Корховий підтвердив, що енергоефективність - це великий крок до боротьби з енергетичною бідністю, адже в результаті проведення таких заходів рівень платіжки за опалення значно знижується.

Іма Хренова-Шимкіна закликала журналістів активно використовувати знання, які вони отримають на курсі, та простою мовою доносити до споживачів вигоду енергоефективності: «Ми маємо змінити парадигму комунікування теми енергоефективності: зробити складні речі простими. Пояснити, чому енергоефективність потрібна».

Своєю чергою, Юрій Шафаренко пояснив, наскільки важливими для України є енергоефективність та відновлювана енергетика, та відзначив діяльність GIZ у цій сфері:
«За енергоефективністю та «чистою» енергетикою – добробут українців. Адже проєкти у цих сферах вирішують одночасно енергетичні, екологічні та економічні проблеми. Ми щиро вдячні стратегічному партнеру України – Уряду Німеччини, який разом із GIZ запускає таку корисну програму для мас-медіа».

Навчальний курс з енергоефективності для представників ЗМІ проходитиме в онлайн-форматі з липня по вересень 2021 року. Серед спікерів курсу - викладачі журналістики КНУ ім. Шевченка, представники державних органів виконавчої влади, провідні журналісти, які висвітлюють тему енергоефективності та профільні експерти.

Детальніше про курс на Платформі ЕЕ.