Українські міста та ОТГ впроваджують систему муніципального енергетичного менеджменту (МЕМ) за підтримки урядів Німеччини та Швейцарії

img

Українські міста та ОТГ поділилися першими результатами участі у проєкті «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», який реалізується за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.

22 квітня відбулась зустріч міських голів 32 міст-учасників проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» з представниками Проєкту, Швейцарського бюро співробітництва в Україні та Першим заступником Міністра розвитку громад та територій Василем Лозинським. На зустрічі були презентовані перші результати співпраці міст з Проєктом.

Проєкт «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» розпочав співпрацю з містами та ОТГ восени 2020 року. І вже цьогоріч 32 українських міста та ОТГ впроваджують систему муніципального енергетичного менеджменту, щоб бути енергоефективними та економити бюджетні кошти на енергоносії. За підтримки проєкту міста-учасники пройшли онлайн-навчання, отримали індивідуальні консультації та зробили важливі кроки. Зокрема, провели інвентаризацію більшої частини будівель та виконали первинний аналіз портфоліо для ідентифікації потенціалу енергозбереження будівель.

Під час зустрічі наголошувалось на важливій ролі керівництва міста у впровадженні МЕМ, яка є надзвичайно важливою, особливо на старті. Міські голови отримали рекомендації та інструменти для створення сталої структури енергетичного менеджменту, а також дізналися за якими критеріями має будуватися звітність енергоменеджерів.

Василь Лозинський підтримав мерів, подякувавши їм за готовність змінювати усталений порядок та боротися за енергоефективність: «Нарешті ми починаємо розуміти, наскільки великою складовою у видатках наших громад та міст є складова так званих захищених статей, оплата за енергоносії. Світові реалії такі, що енергоносії вже не будуть дешевими, скоріше за все ситуація буде рухатися в зворотному напрямку. Тож ми — громади і Міністерство — спільно маємо зробити все для того, щоб наші будівлі були менш енергоємними».

У заході також взяли участь генеральний директор Директорату енергоефективності Мінрегіону Дмитро Петрунін, координатор проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» Володимир Перегудов, координаторка проєктів Швейцарського бюро співробітництва Марія Дружиніна,  українські та німецькі експерти з енергоефективності: Фелікс Гайер, Андрій Барулін, Олександр Шумельда, Дмитро Сакалюк.