Україна та Німеччина обговорили подальші напрями співпраці у сфері енергоефективності

img

В рамках Німецько-українського енергетичного партнерства відбулося перше засідання Робочої групи з енергоефективності.

У першому засіданні взяли участь представники Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини (BMU), Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Посольства Федеративної Республіки Німеччини, Міненерго, Мінрегіону, МОН, Держенергоефективності, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), Представництва офісу KfW в Україні та Молдові та Секретаріату Енергетичного Партнерства.

З української сторони співголовами Робочої групи є Перший заступник Міністра розвитку громад та територій України Василь Лозинський та т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.

Відкриваючи засідання, представник Федерального міністерства довкілля, охорони природи і ядерної безпеки Німеччини Юрген Кайнхорст запевнив учасників у готовності Німеччини ділитися з Україною своїм досвідом у сфері енергоефективності у різних секторах. При цьому, під час співпраці передбачається досягати одного з головних глобальних завдань енергетичного партнерства – декарбонізації.

У свою чергу, Костянтин Гура наголосив: «Німеччина є нашим стратегічно важливим партнером та прикладом для наслідування у розвитку енергоефективності, а також у запровадженні реформ, інструментів та стимулів, що підтримують впровадження низьковуглецевого розвитку. Зокрема, Держенергоефективності цінує і продовжує тісне партнерство з GIZ, dena, Фондом ім. Ф. Еберта, та Фондом ім. Г. Бьолля».

На сьогодні рівень енергоємності ВВП в Україні втричі вищий, ніж у Німеччині. Тому надзвичайно важливо підвищити енергоефективність, забезпечуючи при цьому економічне зростання, задоволення потреб громадян та підвищення конкурентоспроможності країни.

Костянтин Гура звернув увагу на важливість прийняття рамкового законопроекту «Про енергоефективність», який наразі готується до другого читання в Парламенті. Тому на цьому етапі потрібно продовжувати співпрацю щодо доопрацювання законопроекту та підзаконних актів.

Також значну допомогу надають проекти GIZ у сприянні впровадженню Директиви 2012/27/ЄС. Зокрема, триває спільна робота з Мінрегіоном щодо формування законодавства для забезпечення зразкової ролі державних будівель у питаннях енергоефективності та розвитку будівництва будівель із близьким до нульового рівнем енергоспоживання (NZEB).

Три основні теми Робочої групи стосувались питань імплементації законодавства відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, розвитку енергоефективності у будівлях, промисловості та теплопостачанні, підвищення кваліфікації фахівців, діджиталізації

Учасники зустрічі обговорили останні досягнення у сфері енергоефективності України та приоритетні напрямки співпраці в рамках основних тем.  Обидві сторони узгодили формат Робочої групи та загальний напрямок співпраці. Наступним кроком було визначено узгодження робочої програми обома сторонами та організацію експертних зустрічей з пріоритетних тем.

Крім цього, обидві сторони опрацюють ті актуальні завдання, яким також доцільно присвятити увагу у рамках двосторонньої співпраці.