Розпочато формування каталогу рекомендованої продукції для проєктів відбудови України

img


В рамках «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» (далі – проєкт), що впроваджується в Україні компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» (далі – GIZ) за дорученням Урядів Німеччини та Швейцарії розпочато формування каталогу рекомендованих будівельних матеріалів, продукції для внутрішнього опорядження, обладнання та матеріалів внутрішніх інженерних систем (надалі – каталог).

Запрошуємо виробників та імпортерів такої продукції надати дані у каталог, якій буде рекомендованим джерелом інформації для застосування:

 • методичних рекомендацій – Основи проектування та реконструкції енергоефективних будівель закладів загальної середньої освіти з поліпшеними екологічними характеристиками;
 • проектів повторного використання енергоефективних дитячих садочків та шкіл з поліпшеними екологічними характеристиками, – розроблених в рамках проєкту на замовлення Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Практична реалізація методичних рекомендацій та проектів повторного використання дозволить відбудувати заклади за принципом «Відбудувати краще ніж було!» з дотриманням стандартів енергоефективного зеленого будівництва.

Збір даних до каталогу триває до 06 жовтня 2023 р.

Лист-звернення від проєкту GIZ до виробників будівельної продукції, лакофарбових матеріалів, конструкцій та виробів для оздоблення

Продукція буде внесена до каталогу за умов відповідності базовим критеріям які визначені у опитувальниках, на кожний вид продукції – окремо.

Представлення продукції у каталогу не передбачає будь-яких внесків в грошовій чи інших формах і носить виключно добровільний характер.

Основні характеристики

Вимоги до основних технічних характеристик продукції, матеріалів, обладнання і виробів для оздоблення та інженерних систем наведені в анкетах у Google Forms по визначеним категоріям продукції.

Екологічні характеристики

Екологічна характеристика продукції – це та, що пов’язана з впливом на довкілля та здоров’я людини.  Може розглядатись як на одній з стадій життєвого циклу продукції, так і протягом всього її життєвого циклу.

Екологічні характеристики, що можуть бути задекларовані за наявності підтвердних документів відповідно до ДСТУ ISO 14021:2016 з позначенням у каталозі:

 • Придатний для компостування
 • Розбірна конструкція
 • Продукція із збільшеним терміном служби
 • Рекуперована енергія
 • Придатний для повторного перероблення
 • Вміст повторно переробленого матеріалу
 • Знижене енергоспоживання
 • Знижене використання ресурсів
 • Знижене водоспоживання
 • Маловідходний

Екологічне маркування

Стандарти екологічного маркування встановлюють найкращі показники екологічних характеристик для продукції визначеної категорії, спираючись на дослідження найкращих доступних технологій.

В реалізації проєктів будівництва енергоспоживча продукція, будматеріали, обладнання і вироби для оздоблення та інженерних систем, що відповідають стандартам екологічного маркування забезпечують досягнення більш високого класу енергоефективності будівель у поєднанні з високими показниками ресурсоефективності, безпеки, якості і комфорту.

Застосування вимог до характеристик продукції при здійсненні публічних закупівель з посиланням на стандарти екологічного маркування передбачено:

Підтвердним документом про відповідність встановленим вимогам до екологічних характеристик є сертифікат відповідності екологічним критеріям, виданий за схемою сертифікації згідно з ДСТУ ISO 14024:2018 Екологічні марковання та декларації. Екологічне марковання типу I. Принципи та процедури (ISO 14024:2018, IDT).

Будівельна продукція і матеріали які можуть бути застосовані у проєкті за умов сертифікації згідно ДСТУ ISO 14024:2018:

 1. Цегла
 2. Теплоізоляційні матеріали
 3. Сухі суміші будівельні
 4. Гідроізоляційні матеріали
 5. Вироби з полімерів
 6. Лакофарбові матеріали
 7. Клеї, ґрунтовки та інша хімічна продукція

Інша будівельна продукція, матеріали та обладнання, що сертифікована згідно ДСТУ ISO 14024:2018, буде виокремлена в каталозі, як більш пріоритетна екологічна продукція для реалізації проєкту, у тому числі:

 1. Вікна
 2. Двері, підлога та інші вироби з лісоматеріалів
 3. Арматура та вироби з металу
 4. Кабельно-провідникова продукція
 5. Обладнання та матеріали внутрішніх інженерних систем

Алгоритм та вимоги до надання пропозицій до каталогу:

 1. Перейти за посиланням у назві продукції
 2. Внести в анкету дані за основними та екологічними характеристиками
 3. Додати підтвердні документи по кожній з характеристик.

Відповідно пункту 5 статті 23 Закону України «Про публічні закупівлі» замовник має право прийняти маркування, сертифікати, протоколи та інші документи, що підтверджують відповідність вимогам, якщо вони видані органами з оцінки відповідності, компетентність яких підтверджена шляхом акредитації або іншим способом, визначеним законодавством. Належність наданих підтвердних документів буде перевірятись експертами проєкту.

 1. Адгезійна ґрунт-фарба
 2. Вододисперсійні лакофарбові матеріали та системи покриттів для внутрішніх стін та стель
 3. Базальтова вата
 4. Бетонна готова суміш
 5. Вікна
 6. Гідроізоляція рулонна (10 м х1 м)
 7. Грунтівки
 8. Кам’яна вата
 9. Клейовий шар
 10. Клей-шпаклівна суміш
 11. Лакофарбові матеріали та системи покриттів для зовнішніх мінеральних і бетонних поверхонь
 12. Мастика покрівельна для гідроізоляції фундаменту
 13. Мастика покрівельна емульсійна для гідроізоляції внутрішніх поверхонь
 14. Мембрана профільована (20 м х2 м)
 15. Мозаїчна штукатурка
 16. Піноскло
 17. Плівка пароізоляційна
 18. Пінополістирол екструзійний
 19. Полімерна декоративна штукатуркадля фінішного оздоблення
 20. Спінений полістирол EPS
 21. Фарба силіконова (на основі водної дисперсії силіконових полімерів)
 22. Штукатурка мінеральна тонкошарова
 23. Цегла керамічна пустотіла (250х120х65 мм)
 24. Цементно-піщаний розчин для стяжки та кладки

З усіх питань і уточнень стосовно подальших кроків реалізації ініціативи – контактна особа:

Іванова Олена Володимирівна,
начальник відділу моніторингу, експертизи, взаємодії з ЦОВВ та регіонального розвитку
+38(067) 886-31-93
[email protected]

Відео звернення

Відео звернення

Відео звернення

Відео звернення

Ініціатива реалізується в рамках проєкту технічного співробітництва «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується GIZ від імені Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) за співфінансування Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO).

На замовленняPhoto by Guilherme Cunha on Unsplash