Держенергоефективності та GIZ обговорили співпрацю і необхідні Україні реформи в енергоефективності

Голова Держенергоефективності Валерій Безус провів зустріч із Імою Хреновою- Шимкіною – директором Проєкту GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні». Сторони розглянули стан і плани посилення двосторонньої співпраці.

Валерій Безус наголосив, що питання енергоефективності наскрізно пронизує усі сектори економіки і дає можливості для реального прогресу країни та конкурентного розвитку. Реформи мають бути системними і комплексними. На користь буде і вже перевірений досвід однієї із провідних країн ЄС – Німеччини.

Німеччина є стратегічним партнером України та надає підтримку у сфері енергоефективності, у т.ч. через Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ).

Так, Іма Хренова-Шимкіна представила здобутки та плани роботи у таких напрямах, як посилення нормативної та інституційної бази в Україні для імплементації законодавства ЄС, впровадження муніципального енергетичного менеджменту у громадах, кваліфікація і професійне навчання в енергоефективності, а також консультаційні послуги для підприємств.

У свою чергу, Валерій Безус відмітив вагомість діалогу та безпосередньої співпраці з місцевою владою.

Заслуговує уваги енергоефективність в освіті. На переконання В. Безуса, це надпотужний компонент, який потрібно негайно реалізувати. З однієї сторони, сотні будівель закладів освіти потребують модернізації. Значні витрати за енергоресурси не дадуть їм свободи розвитку та конкуренції з іншими. З іншої сторони, потрібно розбудовувати професійне навчання у сфері енергоефективності, щоб задовольняти попит на ринку праці.

За підсумками зустрічі сторони домовилися визначити найбільш пріоритетні напрями для подальшої спільної роботи та активно працювати над їх реалізацією.