11 українських міст змагатимуться за грант на реалізацію проєкту з енергоефективності

img

11 українських міст візьмуть участь у конкурсі на реалізацію демо-проєктів з енергоефективності. Переможці отримають гранти до 100 000 євро.

GIZ та SECO оголосили відбір демонстраційних проєктів, які зможуть показати переваги вдосконалених стандартів із впровадження заходів щодо енергоефективності у муніципальних об’єктах.

У конкурсі беруть участь 11 міст, які були учасниками проєкту «Енергоефективність у громадах II» та успішно впровадили муніципальний енергоменеджмент. Зараз вони також працюють над розробкою муніципального енергетичного планування.

До 31 серпня міста мають подати заявки у формі проєктних пропозицій. Після чого буде відібрано 5 проєктів, відповідні територіальні громади візьмуть на себе відповідальність за їх планування і реалізацію, а також отримають грантову допомогу на наступних умовах: 

  • загальна сума гранту не переищує 100 000 євро;
  • загальна сума гранту не перевищує 70% від загальної кошторисної вартості демо-проєкту; 
  • щонайменше 30% кошторисної вартості демо-проєкту фінансується з муніципального бюджету; 
  • принаймні 30% економії енергії та зменшення викидів CO2 має бути досягнуто на об'єкті після завершення демо-проєкту; 
  • демо-проєкт має бути реалізований до 30 вересня 2024 року; 

Для кращого розуміння конкурсних вимог до демо-проєкту та документації, фахівці, які будуть залучені до розробки проєктної пропозиції у громадах, зможуть взяти участь у триденному тренінгу (21-23 липня).  

Ініціатива реалізується в рамках муніципального компонента Проєкту «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні», що виконується за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.