Будинки ЦОВВ

Міжнародне енергетичне агентство організувало семінар “Енергоефективність у будівлях та у сфері централізованого теплопостачання” спільно з Держенергоефективності за фінансової підтримки Уряду Вели́кої Брита́нії.

У заході взяли участь представники парламенту, центральних органів виконавчої влади, проектів USAID, GIZ, INOGATE, фінансових установ, міжнародних організацій та експертного середовища.

За словами Сергія Савчука, який відкрив семінар, на сьогоднішній день Агентством розроблено ряд нормативно-правових актів, які покликані створити правові засади розвитку сфери енергоефективності, сприятливі умови для залучення інвестицій в цю сферу. Зокрема, це законопроекти про енергетичну ефективність будівель, про механізми енергосервісних договорів у бюджетних установах, про комерційний облік ресурсів, про термомодернізацію житлового фонду.

Загалом у 2015 році планується розробити близько 40 нормативно-правових актів. Впевнені, що це стане позитивним сигналом для інвесторів, які мають намір працювати у сферах енергоефективності в  Україні, але наразі їх стримує недосконале законодавство“, – додав С.Савчук.

У свою чергу посол Великої Британії в Україні Саймон Сміт відмітив, що сьогодні такі міжнародні фінансові організації, як ЄБРР, Світовий банк,  надають значну допомогу Україні на шляху підвищення енергоефективності. Проте, на його думку, досягнення значного прогресу в цьому напрямку залежить в основному від ефективних рішень Уряду. “Сподіваюсь, що вдосконалення нормативно-правової бази сприятиме підвищенню ефективного споживання енергоресурсів та, як наслідок, енергетичній незалежності країни“, наголосив С. Сміт.

Необхідність вдосконалення нормативно-правової бази підкреслила і Альона Бабак, народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. “Окрім законопроекту про енергетичну ефективність будівель, спільно з Держенергоефективності працюємо також над розробкою цілої низки підзаконних актів, які передбачатимуть стимулювання впровадження енергоефективних заходів в будівлях”, зауважила Альона Бабак.

Довідково:

Семінар “Енергоефективність у будівлях та у сфері централізованого теплопостачання” відбувся 23 березня у м. Києві. Основною метою заходу було обговорення шляхів підвищення ефективного споживання енергоресурсів в будівлях, в тому числі в сфері централізованого теплопостачання, а також обмін досвідом з питань стратегічних заходів, які сприятимуть впровадженню енергоефективних технологій.

джерело

0

Автор публікації

Офлайн 9 місяців

Moderator

Avatar 1
Коментарі: 0Публікації: 183Реєстрація: 22-03-2019