Голова Держенергоефективності

Голова Держенергоефективості з представниками МЗС Фінляндії обговорив діяльність Фінсько-українського трастового фонду, а також інші взаємовигідні напрями співпраці двох країн

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники МЗС Фінляндії розглянули поточні результати співпраці двох країн та особливості роботи Фінсько-українського трастового фонду обсягом 6 млн євро для фінансування підготовки проектів у сфері енергоефективності, «чистої» енергетики та генерації енергії із сміття.

Фонд, створений у 2018 р., є практичним результатом активного тристороннього партнерства МЗС Фінляндії (http://formin.finland.fi), НЕФКО (https://www.nefco.org) та Держенергоефективності.

Усі напрацювання відбуваються з метою виконання положень укладеного Меморандуму про співпрацю між МЗС Фінляндії та Держенергоефективності у січні 2017 року.

Так, під час дискусії сторони дійшли згоди, що Фонд є дієвим фінансовим інструментом підтримки розробки «зелених» проектів в Україні.

Комітетом з оцінки та моніторингу Фонду вже розглянуто низку проектних пропозицій. Про те, як подати заявки, дізнавайтеся на сайті: http://saee.gov.ua/uk/content/finland-ukraine-trust-fund.

Водночас, присутні обговорили ініціативу Держенергоефективності щодо запровадження в Україні фонду «зелених інвестицій» за зразком відомого «Green Investment Group» (http://greeninvestmentgroup.com) у Великобританії.

«За концепцією фонд може стати затребуваним серед девелоперів механізмом розробки якісних техніко-економічних обгрунтувань для «зелених» проектів з метою подальшого залучення фінансування», – підкреслив С.Савчук.

Також сторони звернули увагу на перспективи розвитку «зеленої» енергетики в Україні, зважаючи на запланований перехід на систему аукціонів.

Крім цього, учасники сфокусувалися на таких законодавчих ініціативах в Україні, як:

    • розвиток сфери виробництва та використання рідких біопалив;
    • запровадження системи електронної торгівлі твердим біопаливом;
  • стимулювання енергетичної утилізації сміття.

За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю у рамках роботи Фонду та опрацювати можливості партнерства у всіх вищезазначених напрямах, у т.ч. через інструмент Twinning.

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю

джерело

0

Автор публікації

Офлайн 8 місяців

Moderator

Avatar 1
Коментарі: 0Публікації: 183Реєстрація: 22-03-2019